Žirgininkystės klubas "Perkūno žirgai", tel. +370 606 14514, Trakų r., Būdos k., 21102
Angelų kalva, tel. +370 698 27197, +370 659 33041, Trakų r., Būdos k., 21102
Rastinių namų statyba, tel. +370 674 00949, Trakų r., Būdos k., 21102

"Pasėjom dobilėlius Angelų kalvelėje"- 2009

Paskelbta: 2010 gegužės 14
Autorius Užugiris Peržiūros: 7503

Ankstyvą Joninių rytą, kai nuo drėgmės garuojanti Užtrakio apylinkių žemė budo po liūtimis ir žaibais nudundėjusios trumpiausios metų nakties, šalia Būdos kaimo pradėjo būriuotis mašinos. Tai į dobilų sėjimo talką rinkosi pakiliai nusiteikę žmonės. Kas ratuotas, kas pėstute krapnojant šiltam lietui atkulniavo. Pirmieji – Dominyka Dubauskaitė Kairevičienė, Lolita Navickienė ir Trakų VVG pirmininkė Alvyda Kazakevičiūtė suskubo pinti „Užugirių“ bendruomenės Jonams aguonomis ir rugiagėlėmis apkaišytus žolynų vainikus. Taip buvo pagerbtas Janas Sabalevskis, Jonas Adamonis ir Janas Semionovas.

Dešimtą valandą ryto smulkus lietus liovėsi, tarsi duodamas ženklą svarbaus darbo pradžiai: beveik trisdešimt du žmonės eile išsirikiavo būsimo Angelų kalnelio teritorijos pradžioje ir pradėjo berti į išakėtą žemę Tiltų bendruomenės dovanotas gelsvas baltažiedžių dobilų sėklas. Netrūko juoko, nusistebėjimo šūksnių (būta ir pirmą kartą tokį darbą dirbusių bei nežinojusių, kad dobilus reikia sėti, imant juos mažyčiais žiupsneliais) ir vaikiško čiauškėjimo, mat talkoje dalyvavo gausus mažųjų būrys – Nikoleta Kairevičiūtė, Ugnė Žilinskaitė, Aušra ir Irutė Putnaitės, Greta Steponavičiūtė, Smiltė Kosmačiūtė Angelų kalnelio idėja susižavėjusi trakietė Neringa Kerinienė atvyko vedina trimis savo atžalomis – vyresnėle Guoste, Tauru ir mažuoju, vos trejų metukų Sauliuku.

Kilni akcija sutraukė nemažai „Užugirių“ bendruomenės narių bei Būdos kaimo gyventojų: dobilų sėklas žemėn spėriausiai sugebėjo barstyti pati bendruomenės pirmininkė Dominyka Dubauskaitė Kairevičienė, Janas Sabalevskis su savo sūnumis Edgaru ir Vitalijumi, Janas Semionovas, Rima Šokaitienė, Giedrius Kairevičius, Marianas Putna su sūnumi Gintaru, Robertas Stepanavičius ir brolis Edvardas, Lolita Navickienė ir Živilė Žilinskienė. Į talką suskubo ir draugiški kaimynai – Valų bendruomenės atstovai Jūratė ir Mindaugas Šeporaičiai.

Smagią dobilų sėjimo akcijos nuotaiką dar labiau pagyvino danguje pasigirdęs ūžesys. Tai Jovariškių kaime esančios puikios kaimo turizmo sodybos šeimininkas verslininkas Antanas Gedvilas atvežė savo nuotolinio valdymo lėktuvą, ant kurio sparnų įtaisyta kamera iš paukščio skrydžio filmavo vorele išsirikiavusius ir per suartą plauką žingsniuojančius žmones. Įgudusios rankos klausantis lėktuvo valdymo pultas ginė metalinį dangaus paukštį po kalvotas būsimos Angelų kalvos apylinkes, suko ratus virš žmonių galvų ar gretimais žydinčių pievų.

Garuojanti žemė, švysčiojantys geltoni dobilų sėklų maišeliai, besišypsantys žmonių veidai, žydinčios gėlės, kilnia idėja degančios akcijos dalyvių akys buvo filmuojamos ir operatoriaus Alvydo Staniunaičio kamera. Juk visa tai – šiandien mūsų rankomis ir širdimis kuriama Angelų kalvos ir tako istorija, kurios pirmasis etapas – kalvos apželdinimo darbai ir buvo užfiksuotas tą gaivų Joninių rytą. Taip pradėtas šio reikšmingo Trakams, tikimės, ir visai Lietuvai, objekto kūrimas, kurio pristatymas visuomenei numatytas šių metų rugsėjo 12 dieną. Operatoriaus Alvydo Staniunaičio pradėtame sukti filme suguls ir angelų skulptūrų kūrimo bei statymo darbai, fundatorių bei organizatorių mintys, dar planuojama kalvos ir tako aplinkos tvarkymo akcija.

Sėklų maišeliams ištuštėjus žmonės kas sau neišsibėgiojo. Visi susirinko prie „Užugirių“ bendruomenės namų dailiai akmenimis išgrįstos laužavietės, kur gausaus akcijos dalyvių būrio laukė dešrelės, gira ir kiti skanumynai. Bendruomenės pirmininkės Dominykos draugiškai paraginti visi akcijos dalyviai susėdo po obelimi, kur buvo džiaugiamasi pasisekusiu darbu, dalinamasi įspūdžiais, sveikinami Jonai.

Štai taip simboliškai šiltą ir gaivų Joninių rytą, lietui nuščiuvus, netoli Būdos kaimo būsimoje Angelų kalvoje vyko pilietinė akcija „Pasėk dobilėlį Angelų kalvelėj“, kurios metu ir buvo duota pradžia būsimam kalvos baltųjų dobilų rūbui.

Straipsnio autorė Lolita Jolanta Navickienė

"Pasėjom dobilėlius Angelų kalvelėje" galerija

Kontaktai

Bendruomenės adresas:
Trakų r. Būdos kaimas LT-211020
kodas 301730514
A/s LT38 7300 0101 0794 6792
LT53 7300 0101 1606 2803 (Angelų fondas)
Tel: +370 698 27197
El. paštas:, ,

 

Užugirių seniūnaitijos seniūnaitis:
Jan Semionov
Tel: +370 672 82001
El. paštas:

 

Rask mus Facebook'e

JKB "Užugiriai" leidinys

Prisijungti / Registruotis