Žirgininkystės klubas "Perkūno žirgai", tel. +370 606 14514, Trakų r., Būdos k., 21102
Angelų kalva, tel. +370 698 27197, +370 659 33041, Trakų r., Būdos k., 21102
Rastinių namų statyba, tel. +370 674 00949, Trakų r., Būdos k., 21102

Vis gražėjanti Angelų kalva rugsėjo 15-ąją šventė jau savo ketvirtąjį gimatdienį!

Paskelbta: 2013 rugsėjo 20
Autorius Dominyka Peržiūros: 1860

Šių metų rugsėjo 15 d. netoli Užutrakio, šalia kelio Trakai-Rykantai atšakos, vedančios į Būdos kaimą, įsikūrusi Angelų kalva šventė jau ketvirtąją savo gyvavimo sukaktį. Šventė prasidėjo netradiciškai – 12 val. nuo Trakų autobusų stoties link Angelų kalvos patraukė plakatais ir vėliavomis pasipuošęs ilgas mašinų kortedžas – taip iš visos Lietuvos į Trakų Poezijos ir angelų šventę sugužėję Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos ,,Branduma'' nariai (prezidentas – poetas ir žurnalistas Vytautas Barauskas) pradėjo savo penkerių metų ataskaitinį suvažiavimą, vykusį Sveikatinimo ir poilsio parke „Slėnis" bei Angelų kalvoje. Tuo pat metu Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje buvo aukojamos mišios, kurių metu melstasi ir už Angelų kalvos fundatorius, bičiulius bei kūrėjus (šia intencija mišios taip pat buvo aukojamos ir Šv. Mišios Trakų Švč. Dievo Motinos Gimimo cerkvėje).
Po Šv. Mišių daugybė žmonių patraukė Angelų kalvos link. Naujai esfaltuotu keliu tyliai riedančios mašinos užpildė visą erdvią mašinų stovėjimo aikštelę bei pro kalvą besidriekiančio kelio kelkraščius. Atvykusieji buvo maloniai nustebinti per metus Angelų kalvoje įvykusiais pasikeitimais. Apie juos prie Maldų rato susirinkusiems svečiams papasakojo Jungtinės kaimų bendruomenės ,,Užugiriai" pirmininkė Dominyka Dubauskaitė, pristačiusi net tris įgyvendintus stambius projektus... (vienas jų – „Viešosios erdvės – Angelų kalva infrastruktūros sutvarkymas"), kurių rezultatai džiugino visus. Tai pačios kalvos viršūnėje stovinti erdvi stoginė, sutuoktuvėms netradicinėje erdvėje, net 19 rekreacinių įrenginių (supynės vaikams ir suoliukai su angelų simbolika), visa kalvą vagojantys jaukūs pasivaikščiojimo takai.
Visiems susirinkusiems buvo pristatyti ir naujojo 32-ojo Motinos ir vaiko globos angelo fundatoriai – LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai bei šio angelo fundavimo iniciatorė Sveikatos apsaugos ministerijos, Sveikatos ekonomikos departamento, Sveikatos draudimo skyriaus vedėja Laima Vaičiulienė. ,,Jei motinos mylės ir gimdys sveikus bei laimingus vaikus – po kelių kartų Lietuvoje bus ženkliai geriau gyventi", - kalbėjo p. Laima Vaičiulienė, pasiūliusi šalia Motinos ir vaiko globos angelo fundatoriaus lentelėje užrašyti reikšmingus žodžius ,,Tu esi man visas pasaulis". Naująją, iš kelių figūrų sudarytą puikią Motinos ir vaiko globos angelo skulptūrą sukūrė vienas garsiausių Lietuvos drožėjų Prienuose kuriantis Algimantas Sakalauskas, o ją pašventino Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios klebonas Jonas Varaneckas bei Trakų Švč. Dievo Motinos Gimimo cerkvės klebonas Aleksandras Šmailovas.
Sakralinės muzikos diena „Skamba giesmės Angelų kalvoje 2013" susirinkusiuosius nustebino atlikėjų gausa. Net vienuolika kolektyvų iš visos Lietuvos įvairiose kalvos vietose traukė savo giesmes, o būreliais vaikštinėjantys Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos ,,Branduma'' poetai tai prie vieno, tai prie kito angelo skyrė dangaus tarnams savo eiles. Einantys skambančia Angelų kalva šalia Dvasios ramybės angelo galėjo pasiklausyti švelnių Trakų stačiatikių Švč. Mergelės Marijos Gimimo cerkvės ansamblio giesmių (vadovė – Liudmila Šmailova), tolėliau – Vilniaus stačiatikių bažnytinės muzikos ansamblio (vadovai – Viktoras ir Svetlana Miniotai). Greta Meilės angelo trakų krašto dainas traukė Trakų rajono kultūros rūmų folkloro ansamblis „Radasta" (vadovės – Marytė Morkūnienė ir Rasa Zakarė), greta trakiečių mylimo monsinjoro Vytauto Pranciškaus Rūko funduoto Senolių angelo muzikavo linksmai nusiteikęs Vilniaus Lazdynų bendruomenės klubo ,,Senjorai" ansamblis (vadovas – Petras Žiupsnys), greta Taikos angelo – Liaudies dainų atlikėjų grupė „Gervelė" (vadovė – Irena Žurumskienė) ir t.t.
Dar ilgai kalvoje netilo Trakų rajono kultūros rūmų folkloro ansamblio „Radasta" dainos. ,,Ir dainos skambėjo, ir žmonės savo troškimus ant akmenukų rašė, ir vaikai linksmi žaidė... Vis gražėja ta mūsų Angelų kalva! O kokia puiki ateitis jos laukia! Tik, kad atvažiuoti iš Trakų autobusu prie jos paprastas žmogus galėtų..." – kalbėjo būreliu sustoję trakiečiai. Gal kitais metais būsimos penkerių metų sukakties proga daugelis išsakytų minčių taps realybe?

Lolita Piličiauskaitė Navickienė

Kontaktai

Bendruomenės adresas:
Trakų r. Būdos kaimas LT-211020
kodas 301730514
A/s LT38 7300 0101 0794 6792
LT53 7300 0101 1606 2803 (Angelų fondas)
Tel: +370 698 27197
El. paštas:, ,

 

Užugirių seniūnaitijos seniūnaitis:
Jan Semionov
Tel: +370 672 82001
El. paštas:

 

Rask mus Facebook'e

JKB "Užugiriai" leidinys

Prisijungti / Registruotis