Žirgininkystės klubas "Perkūno žirgai", tel. +370 606 14514, Trakų r., Būdos k., 21102
Angelų kalva, tel. +370 698 27197, +370 659 33041, Trakų r., Būdos k., 21102
Rastinių namų statyba, tel. +370 674 00949, Trakų r., Būdos k., 21102

ANGELŲ KALVA 2016 M.

Šventė liepos 6-ąją Angelų kalvoje

Paskelbta: 2018 liepos 24
Autorius Užugiris Peržiūros: 1307

Angelų kalvos bendruomenė liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, sukvietė visus Angelų kalvoje švęsti valstybės šimtmetį ir kartu minėti 10-uosius bendruomenės veiklos metus.

Šventinėje programoje skambėjo Aikos gyvos muzikos koncertas, pristatyta fotografo ir žurnalisto Vlado Ščiavinsko paroda „Šimtmečio delnuose“, trys nauji stogastulpiai, įprasminantys giminės, taurumo globą ir sėkmę. Šventėje pristatytas ir bendruomenės vykdomas pilietinis projektas „Šimtmečio sodas“.

Renginio pradžioje susirinkusius pasveikino bendruomenės pirmininkė Dominyka Semionovė, antrus metus pakvietusi visus oriai ir skambiai giedoti „Tautišką giesmę“ Angelų kalvoje pastebėjo, kad tai gali išaugti į tradiciją.

„Nacionalinių ir tradicinių švenčių šventimas bendruomenėse yra kartu ir pilietinės visuomenės ir savęs kaip asmens tapatumo valstybėje, bendruomenėje suvokimo ugdymas. To reikia, kad mūsų vaikai gimtų „su trispalvėmis širdyse“, o regionui būdingos tradicijos ir papročiai būtų kaip savaime suprantamas dalykas. Dabar nuo jų tolsta modernėjanti visuomenė“ , – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

Susirinkusiems gyvai koncertavo Aikos kūrybinė grupė – solistė Jekaterina Pranevč su solinės programos, kupinos didelės energijos, kurioje telpa gili mintis, nuoširdumas, įtaigi interpretacija, kūrybiškumas ir puiki scenos kultūra, premjera.

Pristatyta V. Ščiavinsko fotografijų paroda „Šimtmečio delnuose“ – skirta Lietuvos šimtmečiui, džiaugtis tuo, ką turime šiandien, Trakų krašte, žiūrėti į priekį, plačiai atvertomis akimis, mylint savo kraštą, tradicijas, puoselėjant amatus, išreiškiant padėką kuriantiems žmonėms.

Angelų kalvoje šiemet iškilo ir visuomenei pristatyti dar trys angelų stogastulpiai:

Giminės – autorius Saulių Lampickas, dovanotojas Rimantas Radžiūnas.

Taurumo – autorius Romualdas Šimkūnas, angelo skulptūrėlės autorius Dainius Mačiokas, dovanotojas – VšĮ Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (rektorė dr. Zita Žebrauskienė).

Sėkmės – autorius Jonas Bugailiškis ir Dainius Mačiokas, dovanotojas – UAB Karališka kibininė (savininkai Zinaida ir Vladimiras Juškiai).

Šie metai labai svarbūs kiekvienam Lietuvos piliečiui – tai Lietuvos 100- mečio metai. Kiekvienas viduje mes esame kūrėjai: šeimos, kaimynystės, draugiškumo, nuoširdumo kūrėjai. Lolita Jolanta Navickienė kvietė prisijungti prie ,,Šimtmečio sodo“ iniciatyvos (autorius Kęstutis Musteikis). Daugiau apie vykstančią iniciatyvą:https://goo.gl/forms/CSECUGaM2H62LKXF2

Prieš „Tautiškos giesmės“ giedojimą gausiai susirikusius Angelų kalvoje pasveikino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, priminusi prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius, kad tokią, visus pakylėjusią šventę, turėsime tik po 100 metų, visiems linkėjo gyventi šimtmečio dvasia darbuose, mintyse bei sumanymuose.

Renginį vedė Sandra Stasiūnaitė Luskevičienė, koncertinę programą kuravo jau 14-tus metus vykstančio muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ vienas iš organizatorių Aringas Šumskas.

Bendruomenė įgyvendina projektą „Angelų kalvos bendruomenė: tradicijos ir inovacijos“, kuriam lėšas skyrė Nacionalinė mokėjimo agentūra pagal Trakų krašto VVG vietos plėtros strategiją, su Trakų rajono savivaldybės parama šiam projektui. Šis renginys yra viena renginių ciklo dalis, skirta bendruomenės veiklos dešimtmečiui paminėti.

 

VVG paveiksliukas 2.jpg  VVG paveiksliukas 2 VVG paveiksliukas 1 


  

Dominyka Semionovė
Angelų kalvos bendruomenės pirmininkė

Kontaktai

Bendruomenės adresas:
Trakų r. Būdos kaimas LT-211020
kodas 301730514
A/s LT38 7300 0101 0794 6792
LT53 7300 0101 1606 2803 (Angelų fondas)
Tel: +370 698 27197
El. paštas:, ,

 

Užugirių seniūnaitijos seniūnaitis:
Jan Semionov
Tel: +370 672 82001
El. paštas:

 

Rask mus Facebook'e

JKB "Užugiriai" leidinys

Prisijungti / Registruotis